Een musical gebaseerd op het heerlijke tv programma met Adèle Bloemendaal, Leen Jongewaard en Piet Römer en later opnieuw gemaakt met o.a. Jenny Arean, Loes Luca en Marc- Marie Huijbregts.
Het verhaal draait rond de belevenissen in een Jordaans buurtcafé, genaamd ’t Schaep, met een focus op de leefwereld van enkele stamgasten uit het café. In ’t Schaep, gemodelleerd naar het café Rooie Nelis aan de Laurierstraat in de Amsterdamse Jordaan, nemen de stamgasten de nieuwste buurtroddels door.
Zo vormt op dat moment onder meer de ontluikende affaire tussen kroegeigenaar Kootje en zijn buurvrouw Doortje een rode draad in deze voorstelling.
Het merendeel van het verhaal haalt zijn humor en verhaalloop uit misverstanden, die in veel gevallen worden veroorzaakt door de nieuwsgierigheid van de verschillende personages.
En dan natuurlijk de liedjes! Wie kent ze niet? ‘ We benne op de wereld voor mekaar’, ‘Het zal je kind maar wezen’, ‘Als je mekaar niet meer vertrouwen kan’ en vele andere, inmiddels klassiek geworden, liedjes.
Een avondje vol humor, ontroering en fijne muziek met een live orkest!
Kortom: een heerlijk ontspannen avondje uit!
Naar de oorspronkelijk tv-serie
Tekst van Eli Asser, muziek van Harry Bannink
Regie: Jos Boer